سومین نشست هم اندیشی سالانه بنیان فناوران ، ایده پردازان و متخصصین

سومین نشست هم اندیشی سالانه بنیان فناوران ، ایده پردازان و متخصصین همزمان در استقبال از بیانیه ی راهبردی مقام معظم رهبری «گام دوم» برگزار شد.

به گزارش تهران رسانه ؛ سومین نشست هم اندیشی اعضای بنیان با حضور اعضا و فعالان حوزه ی دانش و فناوری و صاحبان سرمایه ی جویای طرح های دانش بنیان و نمایندگان موسسات و شرکت ها و نهاد ها و دستگاههای اجرایی و حقوقی ایشان بمنظور تجدید میثاق مجدد اعضا، و تبیین برنامه های دوره ی نوین بنیان، در آستانه ی سال جدید کاری در حالی تشکیل شد که رهنمود های مقام رهبری در بیانیه «گام دوم»، نقشه ی راه روشنی را پیش روی همه ی آحاد مردم و سازمانها و دستگاهها و کارگزاران نهاده است .
در بیانیه ی پایانی این نشست که در آن بخشی از فراز های بیانیه ی گام دوم قرائت شد به شوق افزونی تاکید محتوای بیانیه گام دوم رهبری به موضوعات مرتبط با فعالیت های خلاقانه، دانش بنیان اشاره شده و از آن استقبال گردیده است .
بیانیه ی پایانی نشست سوم اعضای شورای سیاست گذاری بنیان این تقارن را دلیل و حجت موجهی بر جدیت در پیگیری اهداف تعریف شده خود می داند، و در آستانه ی تصمیم گیری برای سال جدید کاری تمهید و تدارک پیش برد آن مهم را در دستور کار خود قرار داد.
فرنام لرستانی ؛ دبیر کل بنیان فناوران، ایده پردازان، متخصصان، در بخش هایی از سخنان ایراد شده در این نشست با اشاره به ترکیب اعضا و مدعوین اعتقاد و رویکرد هم افزایی در بنیان و تقویت آن در همه ی لایه های آن حتی تا لایه ی راهبردی اشاره کرد و حضور مدعوین نهاد های متعامل در تجاری سازی و رشد دهی طرحهای دانش بنیان را در این نشست ها هم راهکار و هم راهبرد بنیان دانست .
دکتر لرستانی همچنین در ادامه در استقبال از فحوای بیانیه «گام دوم » مقام معظم رهبری ، این حجم از تاکید و اصرار بر دانش را در ادوار تاریخی این سرزمین کم نظیر شمرد ، و فضای بوجود آمده را فرصتی ارزشمند برای حضور شایستگان ، جوانان ایده پرداز، و نو اندیشان،و افاتراد خلاق دانست که در کنار نظام سلسله مراتبی اداری و اجتماعی کشور ، فرصت بهره مندی از روش های نوین برای پیشرفت و بهبود را در جامعه به رسمیت میشناسد.
وی همچنین در بخش های دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از حضور مدیران و مسئولان اجرایی ، و مدیران و صاحبان صنایع و صنوف ، گام اول ایشان برای حضور را خو شامد گفت و آمادگی ایشان برای گام دوم و گامهای بعدی در خواست نمود.
حضور مدیران بنگاههای اقتصادی صنایع و اصناف، از جمله اتاق بازرگانی، اتحادیه ها و …
در پانل های مرتبط به حوزه ی فعالیت خود سخنانی را ارایه نمودند، مشروح گزاش این سخنرانی ها در وبگاه بنیان منتشر میشود.
بنیان فناوران، ایده پردازان، متخصصان، از نهاد های مردم نهادی است که در سه وجه ایده ، بازار و دانش برنامه های اجرایی تعریف نموده و با رویکرد حفظ و نگهداشت و پایش ایده ها و همچنین ارزیابی و ارزشگذاری و گونه بندی ایده ها و ثبت حقوق پدیدآورندگان آنها ، در بخش ایده پردازی از تولد و حیات ایده ها صیانت میکند. همچنین آموزش و مهارت افزایی پدیدآورندگان ایده ها برای توسعه و تجاری سازی آنها، ایجاد تالار های اندیشه و فکر و ایده پردازی، مطالعات پژوهشهای بازار ، مستند سازی ایده تا طرح برای توسعه و تجاری سازی آنها ، و نیز هم افزایی بین ایده پردازان و طرحهای آماده ؛ بخش هایی از برنامه های اجرایی بنیان فناوران ، ایده پردازان و متخصان است.